Przepisy

Więcej kierowców kontrolowanych w Austrii

Za brak winiety ekologicznej kierowca zapłaci 2.180 euro, a za brak podpisu warsztatu wydającego winietę lub pieczątki – 200 euro.

Jeśli kierowca nie dopełni obowiązku zgłoszenia dokumentacji emisji spalin w ciągu 2 tygodni po pobraniu urządzenia Go-Box dla nowego ciągnika, grozi mu kara w wysokości 240 euro. W momencie pobrania urządzenia kierowca dostaje wydruk w języku polskim z datą, do kiedy należy przesłać dokumenty. Za brak komunikacji urządzenia Go-Box z tylko jednym portalem, zapłacimy 240 euro. Niestety zdarza się kilka wykroczeń podczas jednej kontroli. Wtedy kierowca musi zapłacić 240 euro pomnożone przez liczbę naruszeń.

Kara za brak koncesji na transport oraz przewozy na potrzeby własne w ciężarówce wynosi 1.600 euro. Jeśli w prawie jazdy nie będzie wpisu kodu 95 lub nie będzie przedłużone, kierowcy grozi sankcja 350 euro.

Podczas kontroli technicznych trzeba liczyć się z karą w wysokości od 350 do 2.600 euro w zależności od stanu technicznego ciężarówki i rodzaju usterek. Przymusowa naprawa w warsztacie w Austrii wyniesie od 350 do 3.800 euro. Jeżeli usterka techniczna wyklucza ciężarówkę z ruchu drogowego, austriacki organ kontrolny zabiera tablice rejestracyjne. Przedsiębiorca zmuszony jest wtedy oddać pojazd do warsztatu w Austrii, w celu szybkiej naprawy i uzyskania zaświadczenia o przeprowadzonych badaniach diagnostycznych, aby ubiegać się o zwrot tablic i możliwość jazdy na rozładunek towaru.

Źródło:

hga-com.at