Fotoradary

26 nowych fotoradarów na polskich drogach - 2020 rok

Ogłoszono przetarg na zakup oraz instalację 26 fotoradarów, które usytuowane zostaną

w najbardziej niebezpiecznych miejscach w kraju. To kolejny etap realizowanego obecnie projektu rozbudowy CANARD, zakładającego zakup 358 nowych urządzeń rejestrujących. 100 urządzeń pojawi się w nowych lokalizacjach, 11 urządzeń zostanie zainstalowanych w nieoznakowanych samochodach Inspekcji, a 247 urządzeń zastąpi dotychczas używane.

Od 13 sierpnia 2019 roku nowe znaki odcinkowego pomiaru prędkości

Ministerstwo Infrastruktury opracowało nowe znaki informujące o odcinkowym pomiarze prędkości w celu odróżnienia go od pomiaru stacjonarnego. Nowy znak D-51a „automatyczna kontrola średniej prędkości” będzie wskazywał fragment drogi objęty odcinkowym pomiarem prędkości, natomiast znak D-51b „koniec automatycznej kontroli średniej prędkości” koniec tego odcinka.

Będzie więcej fotoradarów? Decyzja do końca miesiąca

Inspekcja Transportu Drogowego (ITD) stara się o unijną dotację w wysokości ponad 137 milionów złotych na rozbudowę sieci fotoradarów. Do końca sierpnia ma zapaść decyzja o ewentualnym przyznaniu pieniędzy na projekt - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Policja boi się własnych radarów

Po wyrokach podważających jakość policyjnych „suszarek” w Komendzie Głównej Policji powołano specjalny zespół. Ma on sprawdzić, wiarygodność używanych radarów.

Fotoradary z podwyższonymi limitami prędkości. Cel? Inspekcja drogowa ma mniej pracy

19-10-2016
Aż jedna czwarta urządzeń wyłapuje tylko najcięższe przewinienia. Czemu? By inspekcja drogowa miała mniej pracy – wynika z ustaleń DGP. Rząd nie widzi problemu.

ODCINKOWY POMIAR PRĘDKOŚCI MAJ 2016

poniedziałek, 30-05-2016
Do końca ubiegłego roku Odcinkowy Pomiar Prędkości działał w czterech miejscach Polski. Dziś lokalizacji jest 16. Gdzie Główny Inspektorat Transportu Drogowego robi zdjęcia?

Ruszył system fotoradarów na Węgrzech

poniedziałek 11-04-2016
Ambasada RP w Budapeszcie poinformowała, że 5 kwietnia 2016 r. został uruchomiony na Węgrzech rozbudowany system zaawansowanych wideo- i fotoradarów. Na terenie całych Węgier - zarówno na autostradach i drogach ekspresowych, jak i na drogach krajowych - w 134 lokalizacjach zaczną działać punkty kontrolne wyposażone w foto- i wideorejestratory.

Popis niekompetencji? Odcinkowy pomiar prędkości wielką klapą!

piątek, 05-02-2016
By nie stracić unijnego dofinansowania - jeszcze przed końcem ubiegłego roku - Główny Inspektorat Transportu Drogowego dokonał odbioru 29 urządzeń do odcinkowego pomiaru średniej prędkości. Nie oznacza to jednak, że wszystkie one działają pełną parą..

Strony