Zgodnie z art. 31 pakietu energetycznego „ Przedsiębiorstwa energetyczne, którym przed wejściem w życie ustawy udzielono koncesji, o których mowa w art. 32 ust. 1 pkt 1–4, w zakresie, w jakim dotyczą paliw ciekłych, zgłaszają do Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki pierwszą informację o całej eksploatowanej lub trwale wyłączonej z eksploatacji infrastrukturze paliw ciekłych w oparciu o informację, o której mowa w art. 43e ust. 1 ustawy zmienianej w art. 1, w terminie miesiąca od dnia wejścia w życie przepisów wykonawczych wydanych na podstawie art. 43e ust. 2 ustawy zmienianej w art. 1”.
Przedsiębiorstwa energetyczne, które uzyskały koncesje, o których mowa w art. 32 ust. 1 pkt 1–4, w zakresie, w jakim dotyczą paliw ciekłych, po dniu wejścia w życie niniejszej ustawy, a przed dniem wejścia w życie przepisów wykonawczych wydanych na podstawie art. 43e ust. 2 ustawy zmienianej w art. 1, składają pierwszą informację o eksploatowanej lub wyłączonej z eksploatacji infrastrukturze paliw ciekłych w terminie miesiąca od dnia wejścia w życie przepisów wykonawczych wydanych na podstawie art. 43e ust. 2 ustawy zmienianej w art. 1.
W terminie do 7 lipca 2017 roku wszystkie przedsiębiorstwa posiadające wszystkie rodzaje koncesji dotyczących paliw ciekłych powinny zgłosić do Prezesa URE informację o całej eksploatowanej lub wyłączonej z eksploatacji infrastruktury paliw ciekłych, według załączonego do rozporządzenia wzoru sprawozdania.
Każda kolejna nowa infrastruktura paliw ciekłych włączona do eksploatacji po dokonaniu tego pierwszego zgłoszenia całości infrastruktury lub wyłączona trwale z eksploatacji po tym terminie powinna być zgłoszona przez koncesjonariusza oraz podmioty przywożące do URE w terminie 7 dni od dnia zaistnienia tych zdarzeń pod rygorem kary finansowej w wysokości 10 tys. PLN za nie dokonanie zgłoszenia każdej z rodzajów infrastruktury paliw ciekłych.
Przepisy Pamiętaj by zgłosić cysternę do paliw!
|
Link do źródła: |