Transport Drogowy

Sprawa Brexitu powraca - ważne informacje dla przewoźników

Jednak już obecnie przewidujemy, że Wielka Brytania wystąpi z unii celnej i wszystkie towary przywożone do tego kraju będą objęte procedurą tranzytu celnego: w systemie T1/T2 lub pod osłoną karnetów TIR. Przewoźnicy aktywni na tym kierunku już teraz muszą przygotować się do nadchodzących zmian. Niektóre formalności wymagają bowiem czasu.
 

ZMPD, jako jedyne w Polsce, oferuje swoim klientom obydwie usługi: system T1/T2 oraz TIR.
 

Firmy zainteresowane dostępem do procedury tranzytu T1/T2 informacje na ten temat znajdą: tutaj oraz pod numerem telefonu 22 5361040.

Natomiast zainteresowanych procedurą TIR zapraszamy do zasięgnięcia informacji pod linkiem: tutaj oraz do kontaktu pod numerem telefonu 22 5361038.
 

Przypominamy także o konieczności uzyskania jeszcze przed Brexitem numeru EORI. Jest on konieczny we wszystkich transakcjach i czynnościach celnych na obszarze UE. Brak numeru EORI spowoduje zatrzymanie transakcji i przepływu towarów.
Numer EORI można uzyskać, przechodząc procedurę rejestracyjną na Platformie Usług Elektronicznych Skarbowo – Celnych (PUESC).

 

Ponadto, zachęcamy do zapoznania się z relacją i informacjami z Seminarium ZMPD i KAS, pt.: „Procedury tranzytu w przewozach do/z Wielkiej Brytanii”