Technika

Niemcy: opony zimowe w ciężarówkach – nowe przepisy

W nawiązaniu do poprzedniej informacji, opublikowanej na stronie ZMPD: Niemcy: zmiany dotyczące opon zimowych przypominamy, że w Niemczech pojazdy muszą być wyposażone w opony zimowe wówczas, gdy na drodze znajdują się: lód, śnieg, błoto pośniegowe lub szron.

Postępy EETS: Belgia i Holandia po testach DKV BOX EUROPE. Urządzenie wchodzi na rynek w IV kwartale 2018 r.

wrzesień 2018

DKV BOX EUROPE – urządzenie pokładowe, które wkrótce umożliwi rozliczanie opłat drogowych w całej Europie w systemie EETS – przeszło w sierpniu końcową fazę testów. Ponad tysiąc boxów zostanie zainstalowanych u klientów DKV. Oprócz naliczania transakcji, testowane są teraz aspekty techniczne obsługi urządzania oraz proces obsługi klienta.

Bezpiecznie mocujesz – życie ratujesz

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce przygotowało filmową instrukcję mocowania ładunków. Film pokazuje nie tylko podstawowe sposoby mocowania, ale także wskazówki, jak właściwie rozmieścić ładunek.

ZGŁOŚ USZKODZENIE LUB UTRATĘ KARTY

Należy pamiętać, że w przypadku zgubienia/kradzieży/uszkodzeniu karty koniecznie trzeba poinformować PWPW wysyłając Zgłoszenie:

70 000 ciężarówek marki MAN wyprodukowanych w Niepołomicach

poniedziałek, 28-09-2015

W dniu 21 września 2015 fabryka pojazdów ciężarowych MAN Trucks w Niepołomicach świętowała wyjątkowe wydarzenie. Z linii produkcyjnej zjechała ciężarówka o numerze 70 000. Jubileuszowy egzemplarz to ciągnik MAN TGX 18.480 4x2 LLS-U, EfficientLine2

Za badanie techniczne po terminie zapłacimy podwójną stawkę

czwartek, 16-07-2015

Jeżeli z wykonaniem badań technicznych spóźnimy się choć jeden dzień, zapłacimy podwójną stawkę. Poza tym opłatę za usługę uiścimy przed jej zrealizowaniem, tzn. jeszcze przed badaniem, nawet jeśli wynik będzie negatywny.

Austria: obowiązkowe oznaczenia dla ciężarówek

wtorek, 26-05-2015

Od 1 stycznia 2015 roku samochody ciężarowe i ciągniki siodłowe, które poruszają się po Wiedniu, jego okolicach oraz niektórych częściach Styrii muszą posiadać austriacką plakietkę emisji spalin. Od 1 lipca 2015 roku będzie ona obowiązywała także w Górnej Austrii na odcinku autostrady A1. Obowiązek ten dotyczy także pojazdów zagranicznych.

Co trzeci tachograf zmanipulowany. Firmy i kierowcy mało świadomi, czym to grozi.

sobota, 16-05-2015

Co trzeci cyfrowy tachograf w Unii Europejskiej może być zmanipulowany i nie pokazywać prawdziwych danych. Na razie organy walczą z tym poprzez kontrolę, ale już za rok wprowadzone zostaną nowe, inteligentne i trudniejsze do zmanipulowania urządzenia. Kierowcy i właściciele firm przewozowych nie zdają sobie sprawy z tego, z jakimi konsekwencjami wiążą się manipulacje.

Strony